Parking Kraków

      Możliwość komentowania Parking Kraków została wyłączona

Parking Kraków

Kraków jest jednym z największych, a na pewno najbardziej zatłoczonych miast Południowej Polski. Jest również jednym z najlepiej skomunikowanym miastem w regionie. Przez Kraków przebiega trzy drogi ekspresowe, autostrada A4 oraz dziesiątki dróg wojewódzkich które rozładowują ogromny ruch samochodowy z jakim mamy do czynienia w Krakowie. Parking Kraków są bardo popularnym zagadnieniem w kontekście zwiększającego się ruchu turystycznego w tym pięknym mieście. Wychodząc naprzeciw wszystkim mieszkańcom oraz przyjezdnym, a w szczególności turystom miasto oraz wielu inwestorów prywatnych stworzyło wiele miejsc gdzie można zostawić samochód własny lub wynajęty.

W Krakowie znajdziemy trzy strefy ruchu:

Strefa A – rowery i ruch pieszy.

Strefa B – ruch kołowy ograniczony do właścicieli okolicznych budynków, służb porządkowych oraz dostawców. Dozwolona prędkość to 20km/h. Parkować można jedynie w strefach do tego przeznaczonych.

Strefa C – Poruszanie się po strefie oraz parkowanie dozwolone tylko na 2 godziny. Od poniedziałku do piątku między 10:00 a 18:00 obowiązują karty parkingowe które zakupić można w kioskach, u parkingowych oraz w urzędach pocztowych. Godzina postoju kosztuje około 3 złote (dokładny cennik poniżej)

Stawka podstawowa za pierwszą godzinę parkowania – 3 zł

Stawka za kolejne 30 minut – 1 zł

Stawka za dodatkową godzinę parkowania – 3 zł

Stawka za drugą rozpoczętą godzinę parkowania – 3,10 zł

Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania – 3,20 zł

Stawka za czwartą oraz każda kolejną godzinę parkowania – 3 zł

Parkowanie w wyznaczonych strefach wiąże się z koniecznością opłaty. Wjazd do strefy oznaczony jest znakiem D-44 przedstawionym poniżej

znak-parkowania-krk