Lotnisko Kraków Balice

      Możliwość komentowania Lotnisko Kraków Balice została wyłączona

Lotnisko Kraków Balice

Lotnisko Kraków Balice zwane też lotniskiem im Jana Pawła II jest międzynarodowym portem lotniczym. Lotnisko znajduje się około 10 kilometrów od granic miasta Krakowa. Pod względem liczby obsłużonych pasażerów, lotnisko Kraków Balice jest na drugim miejscu zaraz za lotniskiem Warszawa Okęcie w Warszawie z 4,3 miliona ludzi rocznie. Zaraz obok lotniska jest nitka autostrady A4, odcinka z Krakowa do Katowic oraz droga ekspresowa i dziesiątki dróg wojewódzkich.

Rozwiązania komunikacyjne przy lotnisku Kraków Balice determinują bardzo szybki i wygodny dojazd. Lotnisko obsługuje przewoźników takich jak Vueling Airlines, Swiss International Aur Lines, SAS Scandinavian Airlines, Ryanair, Norwegian, Lufthansa, PLL LOT, KLM, Iberia Express, Finnair, Eurowings, EasyJet, Brussels Airlines, British Airways, Australian Airlines, Alitalia, Air france, Air Berlin, Aegean Airlines. Na lotnisko Krakow Balice obsługuje 75 lotów regularnych do 19 krajów na całym świecie oraz wiele lotów sezonowych i czarterowych.

Z lotniska Kraków Balice możemy dostać się do takich europejskich stolic jak: Berlin, Paryż, Londyn, Praga, Rzym, Ateny, Wiedeń, Helsinki, Warszawa czy Sztokholm.

Infrastruktura lotniska Kraków Balice

Na lotnisku Kraków Balice znajdują się sklepy bezcłowe, informacja turystyczna, bankomaty, kawiarnie oraz informacje lotniskową. Jak na każdym międzynarodowym lotnisku, również na lotnisku Kraków Balice pasażerowie uświadczyć mogą darmowe WiFi które pomaga przyjezdnym z innych krajów odebrać pocztę czy dowiedzieć się o planach taryfowych lokalnych operatorów.

Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Ciekawym rozwiązaniem na lotnisku Kraków Balice jest również bezpłatna asysta personelu lotniska dla wszystkich osób niepełnosprawnych, również jeśli chodzi o wsiadanie i wysiadanie z samolotu. Dodatkowym rozwiązaniem jest niebieska ścieżka na całym terminalu z czujnikami które przywołują obsługę do osoby potrzebującej. Takie rozwiązanie skutecznie pomaga wszystkim podróżować drogą lotniczą.